دسته بندی

چگونه کنترل کولر گازی را ریست کنیم

آیا تا به حال با مشکلات فنی در کولر گازی خود مواجه شده‌اید؟ شاید کولر گازی شما به طور غیرمنتظره‌ای خاموش شده است، دمای مناسب را تولید نمی‌کند یا حتی کارکرد نادرستی دارد. اما نگران نباشید! یکی از راه‌حل‌هایی که می‌تواند به شما در این مواقع کمک کند، ریست کنترل کولر گازی است. در این مقاله، به سوال چگونه کنترل کولر گازی را ریست کنیم، به صورت کامل پاسخ خواهیم داد و به شما نشان خواهیم داد چگونه می‌توانید کولر گازی خود را با ریست کردن به حالت کارآمدی بازگردانید. قبل از انجام هر کاری، باید توجه داشته باشید که ریست کردن کولر گازی باید به درستی انجام شود و باید اطمینان حاصل کنید که این عملیات با دقت و با رعایت اصول ایمنی صورت می‌گیرد.

ضرورت ریست کردن کولر گازی

پیش از پاسخ به سوال چگونه کنترل کولر گازی را ریست کنیم، اجازه دهید در مورد ضرورت ریست کردن اندکی توضیح دهیم. ریست کردن کولر گازی یک فرآیند مهم است که به شما کمک می‌کند تا مشکلات موقتی که ممکن است در عملکرد دستگاه رخ دهند را رفع کنید و عملکرد آن را به حالت عادی بازگردانید. زمانی که کولر گازی عملکرد نامناسبی دارد، ممکن است به دلایل مختلفی نظیر استفاده نادرست، استهلاک قطعات یا تغییرات در مولفه‌های مختلف ناشی از عملکرد آن باشد. در این شرایط، ریست کردن کولر گازی می‌تواند به شما کمک کند تا مشکلات را برطرف کرده و عملکرد دستگاه را به حالت عادی بازگردانید.

انجام ریست کولر گازی در صورتی ضروری است که مشکلاتی مانند خطاها، ارورها یا عدم تنظیم صحیح ترموستات در عملکرد دستگاه مشاهده شود. همچنین در صورتی که قطع کننده مدار دستگاه فعال شده و کمپرسور کار نکند، ریست کردن کولر گازی الزامی است. این فرآیند بازنشانی تنظیمات دستگاه را به حالت اولیه برمی‌گرداند و می‌تواند مشکلات را رفع کند.

روش های ریست کردن کولرهای گازی

در پاسخ به سوال کنترل کولر گازی را ریست کنیم، بایستی بگوییم می‌توانید پیش از ریست کردن کنترل، خود کولر گازی را ابتدا ریست نمایید. در حالت کلی ریست کولر گازی به دو صورت دستی و با دکمه قابل انجام است که در زیر به صورت مختصر به هر دو روش اشاره کرده‌ایم.

ریست کردن کولر گازی با دکمه:

 1. پیدا کردن دکمه ریست: در این روش، نخست باید دکمه ریست را که در اکثر دستگاه‌ها به رنگ قرمز است، پیدا کنید.
 2. فشردن دکمه ریست: سپس باید این دکمه را فشار داده و حداقل به مدت سه ثانیه نگه دارید تا دستگاه ریست شود.
 3. صبر کردن: بعد از فشار دادن دکمه ریست، بهتر است چند دقیقه صبر کنید تا دستگاه قطعاً ریست شود.
 4. روشن کردن دوباره: پس از مدتی، دوباره دکمه قرمز رنگ را فشار داده و کولر گازی را روشن کنید.

ریست کردن کولر گازی به صورت دستی:

 1. قطع برق: ابتدا باید تمامی اتصالات دستگاه را از جریان برق جدا کنید و جریان برق را قطع کنید.
 2. خارج کردن باتری: سپس باتری ریموت کنترل را از دستگاه خارج کنید.
 3. صبر کردن: برای حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه منتظر بمانید.
 4. دوباره اتصال باتری: بعد از مدت انتظار، باتری‌ها را در جایگاه خود قرار داده و دستگاه را روشن کنید.

باید توجه داشت که ریست کولر گازی بهتر است همواره بر اساس دستورالعمل‌های تولید کننده دستگاه انجام شود. از همین رو، مطالعه دفترچه راهنمای دستگاه نیز به شدت توصیه می‌شود تا هر گونه مشکلات احتمالی در این روند به حداقل ممکن برسد.

 نحوه ریست کردن ریموت کنترل کولر گازی

حال در این قسمت بایستی به سوال چگونه کنترل کولر گازی را ریست کنیم، پاسخ دهیم. ریست کنترل کولر گازی همانند خود کولر گازی به دو صورت دستی و استفاده از دکمه امکان پذیر است که در زیر هریک را توضیح داده‌ایم:ریست کردن دستی کنترل کولر گازی:

 1. خارج کردن باتری‌ها: در ابتدا، باتری‌های ریموت کنترل را از دستگاه خارج کنید.
 2. صبر کردن: سپس به مدت حدود پنج دقیقه صبر کنید تا همه اطلاعات درون ریموت کنترل تخلیه شود.
 3. بازگرداندن باتری‌ها به جایگاه خود: بعد از مدت مشخص شده، باتری‌ها را دوباره در جایگاه خود قرار دهید.

ریست کردن کنترل کولر گازی با دکمه:

 1. پیدا کردن دکمه ریست: در این روش، باید دکمه ریست را روی ریموت کنترل کولر گازی پیدا کنید.
 2. فشار دادن به دکمه ریست: سپس دکمه ریست را برای حدود چند ثانیه فشار دهید تا عملیات ریست انجام شود.
 3. صبر کردن: پس از انجام عملیات ریست، بهتر است چند دقیقه صبر کنید تا ریموت کنترل و دستگاه هماهنگ شوند.

با انجام هر یک از این روش‌ها، عملکرد ریموت کنترل کولر گازی به حالت عادی و اولیه بازمی‌گردد و مشکلات عملیاتی احتمالی برطرف می‌شوند. اما بهتر است قبل از انجام هر یک از این روش‌ها، دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که عملیات ریست صحیح و بدون خطا انجام می‌شود.

ضرورت ریست کردن کولر گازی

ریست کردن کنترل ریموت کولر گازی در برندهای مختلف

اگر بخواهیم به صورت دقیق‌تر به سوال چگونه کنترل کولر گازی را ریست کنیم، پاسخ دهیم بایستی نحوه ریست کردن ریموت کولر گازی را در برندهای مختلف بررسی کنیم.

ریست کولر گازی میتسوبیشی:

برای ریست کردن کنترل ریموت کولر گازی میتسوبیشی، باید دکمه ریست را بر روی ریموت کنترل پیدا کنید. این دکمه شبیه به یک فرورفتگی است. با استفاده از یک سوزن، دکمه ریست را به مدت سه ثانیه فشار دهید. این کار باعث ریست کردن ریموت کنترل می‌شود و تنظیمات اولیه برگردانده خواهد شد.

راه اندازی مجدد کولر گازی سامسونگ:

برای ریست کردن کنترل کولر گازی سامسونگ، می‌توانید دکمه ریست را روی ریموت کنترل برای حداقل سه ثانیه فشار دهید. همچنین، می‌توانید باتری‌های ریموت را برای کمی زمان بیرون بیاورید و سپس مجدداً قرار دهید. هر دو روش به شما امکان ریست کنترل کولر گازی و بازنشانی تنظیمات را می‌دهد.

ریست کولر گازی ال جی:

برای ریست کردن کنترل کولر گازی ال جی، می‌توانید از دو روش استفاده کنید. اولین روش فشردن دکمه ریست به مدت سه ثانیه است. روش دوم بیرون آوردن باتری‌های ریموت برای چند دقیقه و مجدداً قرار دادن آن در داخل ریموت است. هر دو روش می‌توانند ریموت کنترل را ریست کرده و تنظیمات را به حالت پیش‌فرض برگردانند.

ریست کولر گازی تراست:

برای ریست کردن کنترل ریموت کولر گازی تراست، باید با استفاده از یک سوزن، دکمه ریست ریموت را به مدت سه ثانیه فشار دهید. با انجام این کار، ریموت کنترل ریست می‌شود و تنظیمات ریموت به حالت اولیه برگردانده می‌شود.

ریست کولرگازی جنرال:

برای ریست کنترل کولر گازی جنرال، می‌توانید با فشردن دکمه ریست روی کنترل یا با خارج کردن باتری آن، کنترل را ریست کنید.

راه اندازی مجدد کولر گازی هایسنس:

برای راه اندازی مجدد کولر گازی هایسنس، ابتدا دستگاه را خاموش کنید و سپس باتری‌های ریموت کنترل را خارج کرده و حدود 10 دقیقه صبر کنید. سپس کولر گازی را روشن کرده و باتری‌ها را سر جای خود قرار دهید. در این حالت، ریست کنترل کولر گازی انجام شده و تنظیمات به حالت اول بازمی‌گردد.

سخن پایانی

در یان مقاله روش‌های متعددی را برای پاسخ به سوال، چگونه کنترل کولر گازی را ریست کنیم، بررسی کردیم. در حالت کلی برای ریست کنترل کولر گازی، می‌توانید از دکمه ریست روی ریموت کنترل استفاده کنید. در برخی برندها با خارج کردن باتری‌های ریموت کنترل به مدت زمانی و سپس دوباره قرار دادن آنها، می‌توانید کنترل را ریست کنید. با این حال، برای ریست کردن کنترل ریموت کولر گازی بهتر است به دفترچه راهنمای کولر گازی خود یا وبسایت رسمی تولید کننده مراجعه کنید. هر برند ممکن است روش‌های مختلفی برای ریست کردن کنترل را داشته باشد و دستورالعمل‌های دقیق را شرکت سازنده می‌تواند به شما ارائه دهد.

فهرست مطالب
مقالات دیگر
کنترل کولر گازی

ریست کردن کولر گازی

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

0 مقایسه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
فهرست